Lakiernik + Klejenie owiewki - moto

Co i jak, gdzie i czym ? Wasze pomysły, sposoby itp. na ulepszenie sprzętu.

Moderatorzy: bart, Singer, Zico, Denzel, szpadi, EMIL

Awatar użytkownika
yomek
NIMFOMAN FORUMOWY
Kontaktowanie:

Lakiernik + Klejenie owiewki - moto

Postautor: yomek » wt sty 13, 2015 2:56 pm

Witam

Szukam lakiernika. Do malowania w zasadzie cały motocykl.

1. Zależy mi raczej na lakierniku motocyklowym, bo odejdzie problem demontażu plastików, baku.

2. Szukam kogoś do klejenia owiewek. Wiem, że te tematy poruszane były X razy i X czasu temu, ale ponawiam pytanie.

Dzięki za sugestie,

Awatar użytkownika
juzeppe
Ojciec Administrator

Re: Lakiernik + Klejenie owiewki - moto

Postautor: juzeppe » wt sty 13, 2015 8:34 pm

yomek pisze:Witam
Szukam lakiernika. Do malowania w zasadzie cały motocykl.
1. Zależy mi raczej na lakierniku motocyklowym, bo odejdzie problem demontażu plastików, baku.

Moją poprzednią maszynę malował Maniek. Z tego co wiem to malował już sporo maszyn. Nie bardzo to jednak widzę bez demontażu plastików i baku. To chyba będzie konieczne?
--
Ci, którzy są wystarczająco szaleni by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

bart
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: bart » wt sty 13, 2015 9:23 pm

Ale chyba Yomek miał na myśli to, że zdemontuje wszystko tenże lakiernik motocyklowy, będzie umiał itd. ;).

Awatar użytkownika
yomek
NIMFOMAN FORUMOWY
Kontaktowanie:

Postautor: yomek » wt sty 13, 2015 10:59 pm

Maniek ok - do rozważenia :-) Moto w malowaniu mat, kiedyś już ktoś zj....bał robotę i trzeba motocykl pomalować na nowo. Stad całe zamieszanie.

Jeszcze ktoś, coś? W najgorszym razie mechanik pościąga, a lakiernik dostanie części.

Awatar użytkownika
szpadi
Ojciec Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: szpadi » wt sty 13, 2015 11:09 pm

Matowy kolor jest trudny, bo jest matowy i trudny :D... bo nie można tak jak na połysku przepolerować niedoskonałości po malowaniu.
Moją maszynę malował Maniek i byłem bardzo zadowolony.

Zico podobno ma też jakiegoś magika, który jest niezły w te klocki więc można podpytać.

Jedno jest pewne- efektu doskonałego nie da się uzyskać bez kompromisów ;D

Lisek
Niedzielny kierowca

Postautor: Lisek » śr sty 14, 2015 9:15 am

Klejenie plastików polecam Carplast na Chłodnej, bardzo dobre wykonanie.

Awatar użytkownika
yomek
NIMFOMAN FORUMOWY
Kontaktowanie:

Postautor: yomek » śr sty 14, 2015 10:42 am

Dzieki,

Z plastikami jak bede potrzebował uderzę na Chłodną, bo nie pierwszy raz już słysze dobrą opinie :-)

Szpadi,

Co do malowania w macie to pewnie masz racje. Niestety poprzednik juz tak zesrał robotę, że lakier na baku bąblił się nawet od tankbagu, porażka :-) Może rzeczywiście do Mańka, dzieki za sugestie.

Tradycyjnie kliknę wam ze pomogliście, bo zawsze mi się to tutaj podobało :mrgreen:

Awatar użytkownika
juzeppe
Ojciec Administrator

Postautor: juzeppe » śr sty 14, 2015 7:52 pm

Jak dawałem swoje elementy do malowania to właśnie Maniek miał na warsztacie maszynę, którą malował w czarnym macie. Wg mnie nie było się do czego przyczepić, jednak odradzał mi mat jak tylko mógł ;)
--

Ci, którzy są wystarczająco szaleni by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

Awatar użytkownika
szpadi
Ojciec Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: szpadi » śr sty 14, 2015 10:31 pm

juzeppe pisze:jednak odradzał mi mat jak tylko mógł ;)

Co Ty gadasz?. Moja nowa Kochanica też jest w macie i raczej nie będę tego żałował. A poprzednia cały czas wygląda tak, że aż żal mi zadek ściska że się z nią rozstałem :shy:

Jednak pamiętam co mi Maniek mówił. Sam matowy lakier to jest przekleństwo, bo jak nawet tylko popada to zostają brzydkie zacieki które trzeba wycierać i wycierać i wycierać i wycierać....
... dlatego położył mi jako warstwę zewnętrzną bezbarwny mat, dzięki któremu mogłem opierdzielić po trasie maszynę na myjce i nie wycierać, a po wyschnięciu wyglądała prjekrasno!

Awatar użytkownika
Daroo
Mistrz Prostej

Postautor: Daroo » czw sty 15, 2015 9:57 am

w motocyklach kładzie się zwykły lakier w wybranym kolorze i na to matowa bezbarwną końcową warstwę. Jak ktoś chciałby tylko matowy lakier to życzę powodzenia w utrzymaniu czystości nie mówiąc o zacieku z paliwa czy oleju.
Olej trzeba mieć w głowie, nie tylko w silniku!
Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć z DB killerem:)

Awatar użytkownika
yomek
NIMFOMAN FORUMOWY
Kontaktowanie:

Postautor: yomek » sob sty 17, 2015 3:17 pm

To tak samo jak matowe kaski. Fajny design, ale cięzko utrzymać taki kask w czystości, chociaż mnie to nie przeszkadza. Coś za coś.

Co do lakieru, to na pewno są kosmetyki samochodowe do lakieru matowego, gdzie po nałożeniu (nawet we własnym zakresie) jakiejś tam ochronnej powłoki, czyszczenie np. zbiornika (zacieki, odciśnięte palce itd) jest w zasadzie banalne.

Wróć do „Warsztat i porady”