usługi

Przydatne linki, informacje - podziel się z innymi.

Moderatorzy: bart, Singer, Zico, Denzel, szpadi, EMIL

gazek
Pocket biker

usługi

Postautor: gazek » śr sty 25, 2017 4:11 pm

Drodzy,

mam pytanie: nie znam się na warsztatach i nawet jak mi napiszecie że warto jechać tam czy tam to i tak nigdy nie wiem, czy ta osoba, która to pisze nie jest z tego warsztatu i mnie wkręca. Co tu dużo mówić: lubię jeździć ale zupełnie nie znam się na tym jak to działa - dlaczego mój sprzęt jeździ itp. Gdybym pojechał do warsztatu a tam powiedzieli by mi że trzeba natychmiast wymienić X to bym uwierzył i nawet nie wiedział co to jest. Dlatego zastanawiam się nad tym, żeby skorzystać z jakiś bardziej obiektywnych narzędzi - czy ktoś korzystał np. poprzez ogłoszenie się na gumtree, tablica albo podobne? Znalazłem też takie gdzie nie tylko daje się ogłoszenia ale tak jakby zlecenia: http://oferia.pl/zlecenia/motoryzacja-transport/uslugi-warsztatowe - czy z tego warto korzystać? Wiem, że tam też nie zweryfikuje jakości, ale jak potrzebuję wymienić klocki to przecież dostanę wycenę wymiany klocków - a tak w jednym warsztacie zapłacę X a w drugim 3 razy tyle i nigdy się nie dowiem.

KRÓTKA WERSJA:
czy warto w ogóle tracić czas na poszukiwanie tanich warsztatów w Kaliszu i okolicy przez internet i na zasadzie "zleceń" czy to gra nie warta świeczki i trzeba zdać się na los i jechać?

dzięki z góry za odpowiedź

bart
Moderator
Kontaktowanie:

Re: usługi

Postautor: bart » śr lut 01, 2017 6:29 pm

gazek pisze: Gdybym pojechał do warsztatu a tam powiedzieli by mi że trzeba natychmiast wymienić X to bym uwierzył i nawet nie wiedział co to jest.

Kolego, gumtree czy jakakolwiek inna tablica Ci nie powie że masz wymienić klocki. Znam chyba wszystkich mechaników w Kaliszu i nie spodziewałbym się po żadnym żeby wkręcał Ciebie w wymianę niepotrzebujących wymiany części Twojego moto. Co do ceny, kaliszew to dziura i warsztatów motocyklowych nie ma tu zbyt dużo, zdobądź nry telefonów do każdego z nich i wycenę spodziewanej naprawy zdobędziesz niemal od ręki.
Jednak jak sam piszesz, nie masz pojęcia jak działa Twoja maszyna, to skąd będziesz wiedział o co pytać, bądź co zlecać na takim gumtree? Musiałbyś w takim internetowym zleceniu napisać np. mój motór nie odpala, ale nie wiem dlaczego.
I tak musisz zacząć od mechanika, a od którego zaczniesz to Twój wybór.

Awatar użytkownika
szpadi
Ojciec Administrator
Kontaktowanie:

Re: usługi

Postautor: szpadi » śr lut 15, 2017 10:43 pm

Bardzo bym chciał odpowiedzieć na Twoje dywagacje, ale tak na prawdę odpowiedziałeś sobie sam.
Problem polega tylko na tym czy chcesz podjąć decyzję i spróbować :D. Możesz i w internetach, i też osobiście.
Nie znając się na niczym, tak na prawdę żaden z nas nie ma pewności czy nie jest "dymamy" przez speców... a z pewnością tak jest. Kwestia targu jak bardzo zaboli.

Ja na przykład nie znam się na piórach wiecznych, muszę uwierzyć sprzedawcy a wcześniej na pewno przeczytam internet.

Wróć do „Sklepy internetowe, Fora itp”